Strona nie została znaleziona

Chcesz mieć zdrowe plecy? Wciągnij brzuch!

Aktywizacja m.in. mięśni poprzecznych brzucha zmniejsza obciążenia działające na odcinek lędźwiowy kręgosłupa nawet o 25 proc. – wynika z badania naukowców Politechniki Śląskiej i AWF w Katowicach. Połączyli oni siły, aby pomagać rodzicom dzieci niepełnosprawnych, zmagającym się z dolegliwościami kręgosłupa. Choć dużo mówi się i działa w zakresie pomocy dzieciom z niepełnosprawnościami, to często pomija…
Dowiedz się więcej

Zmiany typu Modic

W wynikach wielu badań MRI kręgosłupa obserwujemy często zmiany typu Modic. Czym właściwie one są i czy są groźne? Najprościej mówiąc, są to zmiany sygnału rezonansu magnetycznego MRI w trzonach kręgowych a dokładniej w pobliżu ich płytek granicznych które dotyczą szpiku kostnego. Zmiany te najczęściej obserwowane są w dolnych segmentach odcinka lędźwiowego kręgosłupa i są…
Dowiedz się więcej

Przedwakacyjne spotkanie fizjoterapeutów.

Serdecznie zapraszamy na przedwakacyjne spotkanie dla fizjoterapeutów pod patronatem dolnośląsko nadodrzańskiego oddziału PTF. Gościć będziemy mi prof. Zbigniewa Śliwińskiego oraz prof. Andrzeja Czamarę, którzy poza swoimi wykładami podsumują działalność KRF. Nasze zaproszenie przyjęli również przedstawiciele firm BTL oraz VIGO, którym z góry serdecznie dziękujemy za zainteresowanie oraz współpracę. Tym razem spotkanie odbędzie się w Szpitalu…
Dowiedz się więcej

Chorzy na SMA nie mają czasu…

Za zgodą Fundacji SMA wspierającej działania osób chorych na rdzeniowy zanik mięśni prosimy Państwa o zapoznanie się z poniższym listem a przede wszystkim aktywne wsparcie chorych o ich walkę o refundację leczenia. „Szanowni Państwo/Pan/Pani W imieniu Fundacji SMA, działającej na rzecz osób chorujących na rdzeniowy zanik mięśni oraz ich bliskich, zwracam się do Państwa/Pani/Pana z…
Dowiedz się więcej

Rehabilitacja i fizjoterapia po zabiegu laminektomii odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

  Jedną z częściej stosowanych metod leczenia neurochirurgicznego dolegliwości bólowych kręgosłupa lędźwiowego jest laminektomia. Najczęściej stosowana jest ona w celu złagodzenia dolegliwości bólowych kręgosłupa lędźwiowego spowodowanych stenozą. W większości znanych przypadków pacjenci po zabiegu laminektomii odzyskują sprawność powoli a dolegliwości bólowe mogą utrzymywać się nawet do 18 miesięcy po zabiegu. W pracy przedstawiono algorytm postępowania…
Dowiedz się więcej

KRIOTERAPIA — czyli lecznicze zimno

WordPress › Błąd